Mayıs 2024 Pokemon Go Lansman etkinliklerinde neler olacak?

Pokemon Go‘nun bu ayki Topluluk Günü etkinliği heyecanla bekleniyor. 19 Mayıs Pazar günü yerel saatle öğleden sonra 2’den 5’e kadar sürecek olan etkinlik sırasında, oyunculara Bounsweet adlı sevimli ot tipi Pokemon’u yakalama fırsatı sunulacak. Bu Pokemon, Pokemon Sun ve Moon oyunlarında tanıtılmıştı ve etkinlik süresince doğada çok daha sık görünecek, böylece oyuncular Bounsweet Şekerleri kazanma şansını artıracak.

Etkinlik sırasında, oyuncuların Shiny (parlak) Bounsweet bulma ihtimalleri de artacak. Bu özel versiyonun mor bir sapı ve sarı bir alt kısmı var. Tütsü kullanarak ve PokeStop’lara Yem Modülleri yerleştirerek Shiny Bounsweet bulma şansınızı artırabilirsiniz. Ayrıca, Bounsweet’in son evrimi Tsareena, etkinlik günü yerel saatle 2 ile 10 arası Steenee’yi evrildirirseniz özel bir saldırı olan Yüksek Zıplama Tekmesi’ni öğrenecek.

Mayıs 2024 Pokemon Go Lansman etkinliklerinde neler olacak?

Bu etkinlikte, her Pokemon yakalandığında normalden iki kat fazla Şeker kazanılacak ve 31 seviye ve üstü oyuncular Candy XL kazanma şansı iki katına çıkacak. Pokemon yumurtaları, etkinlik sırasında kuluçkaya yatırıldığında normalde gereken yürüme mesafesinin dörtte birinde çıkacak. Yem Modülleri ve Tütsüler üç saat sürecek, alışverişler ise normalde istenen Yıldız Tozu’nun yarısı kadar maliyetli olacak.

Etkinlikten sonra, yerel saatle 5 ile 10 arasında özel dört yıldızlı baskınlar düzenlenecek. Bu baskınlarda Bounsweet’in evrimleşmiş formu Steenee, Spor Salonlarında dört yıldızlı baskın şefi olarak yer alacak. Bu baskınlara yalnızca şahsen katılım sağlanabilecek ve normal veya Premium Baskın Geçitleri kullanılacak.

Niantic, bu popüler mobil oyun için büyük bir güncelleme yayınladı, görselleri iyileştirdi ve avatar özelleştirmelerini genişletti. Ay sonunda, oyunculara bir Usta Topu ve diğer ödüller kazandıracak ücretsiz bir Ustalık Araştırması içeren Yakalama Harikaları etkinliği de düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x