TGC’den Cumhur Kılıççıoğlu için başsağlığı mesajı: Uzun yıllar yerel basında bağımsız habercilik yapabilmek için mücadele etti

T24 Haber Merkezi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, TGC Siirt Temsilcisi, Siirt’in yerel Mücadele Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Cumhur Kılıççıoğlu’nun (85) vefatının ardından baş sağlığı mesajı yayınladı. Mesajda “Uzun yıllar yerel basında bağımsız habercilik yapabilmek için mücadele eden değerli meslektaşımız, Siirt Temsilcimiz Cumhur Kılıççıoğlu’nu kaybetmiş olmanın üzüntüsü içindeyiz Meslektaşımızın ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz” denildi.

TGC Siirt Temsilcisi, Siirt’in yerel Mücadele Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Kılıççıoğlu, hayatın kaybetti.

25 Mart 2024 pazartesi günü vefat eden Cumhur Kılıççıoğlu 26 Ekim 2024 Salı günü Siirt’te toprağa verildi.

Cumhur Kılıççıoğlu kimdir?

1938’de Siirt’te doğdu. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Sevk ve İdare Yüksek Okulundan mezun oldu.

Yazıları; Siirt’in Sesi, Şehir, Siirt’te Sonsöz, Siirt gazetelerinde yayımlandı.

Yenigün, Tanin, Yeni Sabah, Hürriyet, Milliyet, Cumhuriyet gazeteleri ile Anadolu Ajansı’nın Siirt muhabirliği görevlerini üstlendi. Katılım Dergisinin bölge temsilciliğini yaptı.

1964’te Mücadele Gazetesi”ni kurdu. Gazeteyi 2012’ye kadar basılı olarak ayakta tutmayı başardı. 2021’e kadar da dijital versiyonunu yaşattı.

40’tan fazla ödül kazandı.

55. hükümette Devlet Bakanı Prof. Dr. Salih Yıldırım’ın basın danışmanlığını yaptı.

Tarihi ve Turistik Değerleriyle Siirt (1965), Siirt Rehberi (1981), Her Yönüyle Siirt (1992), Botan’dan Bodrum’a (1993), Ölü Şehrin Türküsü, New York’tan Mekke’ye kitaplarını yazdı.

Evli ve dört çocuk babasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x